Price range: $54.57 through $56.61
You save
| Specifications | |
| Desktop Load | 0-15kg /0-33lbs |
| Keyboard Tray Load | 2kg/4.4lbs |
| Desktop Size | 920x560mm/36.2x22inch |
| Keyboard Tray Size | 682x230mm/26.9×9.06inch |
| Height Adjustable Range | 165-415mm/6.5-16.3inch |
| Material | MDF/Steel/Plastic |
Description
*One touch sit and stand function
*Sturdy structure with no wiggling when height adjusted and used durable double gas spring provides smooth height adjustment *Innovative one touch height lock mechanism can be used as monitor rise at lowest position *Space well management both above and under the desktop *MDF
| Packing information | |
| Neutral brown box | |
| Qty/Carton | 1pcs |
| Carton Size(cm) | 99.8×22.5×63.5cm |
| NW(kgs) | 17.5kgs |
| GW(kgs) | 19kgs |
| Qty/20′ | 200pcs |
| Qty/40′ | 470pcs |
Additional information
| Price | 20"GP, 40"HQ |
|---|
Loading...
-
VM-ESE02 (MDF with RGB light)”Size 1200X600X18mm/47.2X23.6X0.7inch Height Range 720-1140mm/28.3-44.8inch Stroke Length 420mm Desktop Load 100kg/220lbs Table leg color red / black spray Input 110V-240V Column Segments 2 Max. Speed 25mm/s Color Black,  Black+Blue $166.26 - $175.95 -
VM-ES03 (PB without light)”Size 1200x600x733mm/47.2×23.6×28.9inch Desktop Load 80kg/176lbs Material Steel+MDF +PP Baffle Table leg color red / black spray desktop thickness 15mm Desktop Size 1200x600x15mm Color Black,  Black+Red, Black+Silver $59.16 - $62.73 -
“VM-ES01 (PB without light)”Size 1100x600x753.5mm/43.3×23.6×29.7inch Desktop Load 60kg/132lbs Material Steel + PB Table leg color Black powder coating desktop thickness 15mm Desktop Size 1100x600x15mm $44.37 - $46.92 -
VM-GSD66H-PBDesktop Load 0-15kg /0-33lbs Keyboard Tray Load 2kg/4.4lbs Desktop Size 920x560mm/36.2x22inch Keyboard Tray Size 915x290mm/36×11.4inch Height Adjustable Range 165-415mm/6.5-16.3inch Material MDF/Steel/Plastic Price range: $37.25 through $39.91 -
“VM-ES02-2 (PB with RGB light)”Size 1200x600x733mm/47.2×23.6×28.9inch Desktop Load 80kg/176lbs Material Steel+PB +PP Baffle Table leg color Black spray RGB colorful led lights Red,Blue & Green desktop thickness 15mm Desktop Size 1200x600x15mm Color Black,  Black+Red, Black+Silver $70.89 - $74.97 -
VM-GHED121D-1P • Separate motor electric height adjustable
• 2 memorized position
• Less than 55 noise
• 80kg load capacity
• 25mm/s speed
•480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range
• Thermal Protection
• IP Grade:IP20                                              • Particleboard tabletop, 2 splits, 1200x300x18mm *2cps                                             • Material of frame: Iron
• The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee$98.60 - $116.50

