$142.70
You save
|  • Overload Protection • Separate motor electric height adjustable • 4 memorized position • Anti-collision to avoid damage • Less than 55 noise • 80kg load capacity • 25mm/s speed •450 mm stroke, 710-1160mm height adjustable range • Thermal Protection • IP Grade:IP20 • The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee |
Description
| Available Color | BK,WH,GREY |
| Width Range | 1080-1500mm |
| Height Range | 710-1160mm |
| Stroke Length | 450mm |
| Input | 110V-240V |
| Column Segments | 2 |
| Max. Load Capacity | 80kg |
| Speed | 25mm/s |
| Package | Brown Box |
| Carton Size | 106.5x36x24.8cm |
| Q’ ty/Carton | 1 PC |
| GW | 25.72kgs |
| NW | 24.58kgs |
| 20GP | 382 pcs |
| 40GP | 764 pcs |
| 40HQ | 838 pcs |
Loading...
-
VM-GM324E*Head adjustment
*Counter-balance height adjustment
*Fast insert function for monitor
*Hidden cable management
*Desk clamp or grommet$24.40 - $27.20 -
VM-ES06 (PB with LED light)”Size 1205x602x764mm/47.4×23.7×30.1inch Desktop Load 80kg/176lbs Material Steel+PB +PP Baffle Table leg color red / black spray desktop thickness 15mm Desktop Size 1200x600x15mm Color Black,  Black+Red, Black+Silver $79.05 - $84.15 -
VM-GHED122DAvailable Color BK,WH,GREY Width Range 1120-1650mm Height Range 720-1200mm Input 110V-240V Column Segments 2 Max. Load Capacity 80kg Speed 25mm/s Material steel $105.60 - $124.80 -
VM-FDS101Desktop Size 700x520x15mm Desktop Max.Load 10kgs /22lbs Height Adjustable Range 720-1050mm Foot size 680x560mm Material MDF/Aluminum/steel $59.16 - $64.24 -
VM-FDS112ADesktop Size 700x520x15mm Height Adjustable Range 760-1110mm Foot size 570x540mm Desktop Max.Load 8kgs Material MDF/steel/Aluminum $49.98 - $53.55 -
VM-FDS105BDesktop Size 700x520x15mm Desktop Max.Load 10kgs /22lbs Height Adjustable Range 720-1050mm Foot size 680x560mm Material MDF/Aluminum/steel $44.37 - $47.94

