$16.60
You save
| *Head adjustment *Counter-balance height adjustment *Fast insert function for monitor *Hidden cable management *Desk clamp or grommet |
Description
| Screen Size | 15″-27″ |
| load | 0-8kg |
| Tilt | -90°~+85° |
| Swivel | 180° |
| Rotation | 360° |
| VESA | 75/100 |
| Max distance to the column | 567mm/22.3″ |
| Pole | 300mm |
| c | |
| Qty/Carton | 3pcs |
| Carton Size(cm) | 45.5×24.8x31cm |
| NW(kgs) | 8.55kgs |
| GW(kgs) | 10.85kgs |
| Qty/20′ | 2499pcs |
| Qty/40′ | 6000pcs |
Loading...
-
VM-GC12U-USB 2.0“*Fast insert function
*Head adjustment
*Gas spring counterbalance
*USB Ports in the basement
*Extened arm storage box
*Both Desk clamp and grommet mounting available *Dual USB 2.0 ports”$13.93 - $14.92 -
VM-ESE02 (MDF with RGB light)”Size 1200X600X18mm/47.2X23.6X0.7inch Height Range 720-1140mm/28.3-44.8inch Stroke Length 420mm Desktop Load 100kg/220lbs Table leg color red / black spray Input 110V-240V Column Segments 2 Max. Speed 25mm/s Color Black,  Black+Blue $166.26 - $175.95 -
VM-GLD02-QDesktop Load 0-15kg /0-33lbs Keyboard Tray Load 2kg/4.4lbs Desktop Size 920x560mm/36.2x22inch Keyboard Tray Size 915x290mm/36×11.4inch Height Adjustable Range 165-415mm/6.5-16.3inch Material MDF/Steel/Plastic Price range: $55.59 through $58.65 -
VM-GHED123D-90” • Overload Protection
• 3 motor electric height adjustable
• 4 memorized position
• Anti-collision to avoid damage
• Less than 55 noise
• 100kg load capacity
• 25mm/s speed, max speed 35mm/s
• 470 mm stroke, 730-1200mm height adjustable range
• Thermal Protection
• IP Grade:IP20 • The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee “$164.80 - $194.80 -
“VM-SD04-PB (VM-GSD71)”Max.load 10kg/22lbs Desktop Size 743x450mm/29.3×17.7inch Height Adjustable Range 45-410mm/1.8-16.1inch Material PB/SPCC Price range: $37.74 through $40.29 -
VM-GSD33*One touch sit and stand function
*Sturdy structure with no wiggling when height adjusted and used durable gas spring provides smooth height adjustment                       *Innovative one touch height lock mechanism can be used as monitor rise at lowest position                          *Space well management both above and under the desktop                                               *MDF$45.00 - $55.00

