$106.00
You save
| • Separate motor electric height adjustable • 2 memorized position • Less than 55 noise • 80kg load capacity • 25mm/s speed •480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range • Thermal Protection • IP Grade:IP20 • Material of frame: Iron • The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee |
Description
| Available Color | BK,WH,GREY |
| Width Range | 990-1400mm |
| Height Range | 720-1200mm |
| Stroke Length | 480mm |
| Input | 110V-240V |
| Column Segments | 2 |
| Max. Load Capacity | 80kg |
| Speed | 25mm/s |
| Package | Brown Box |
| Carton Size | 85×26.5×17.3cm |
| Q’ ty/Carton | 1 PC |
| GW | 17.8kgs |
| NW | 17kgs |
| 20GP | 724 pcs |
| 40GP | 1508 pcs |
| 40HQ | 1750 pcs |
Loading...
-
VM-ES02-1 (PB with LED light )”Size 1200x600x733mm/47.2×23.6×28.9inch Desktop Load 80kg/176lbs Material Steel+PB +PP Baffle Table leg color Black spray Bule light 2pcs of 20cm & 2pcs of 30cm desktop thickness 15mm Desktop Size 1200x600x15mm Color Black, Black+Red, Black+Silver $63.75 - $67.32 -
VM-FDS108Desktop Size 710x392x15mm Keyboard tray size 710x260x15mm Height Adjustable Range 750-1100mm print holder size 400x280x15mm Desktop Max.Load 15kgs Material MDF/Aluminum/steel computer case bracket adjust range 120-210mm $73.44 - $79.56 -
“VM-SD14-PB (VM-GSD72)”Desktop Size 743x470mm/29.3×18.5inch Height Adjustable Range 50-400mm/1.9-15.7inch Max.load 10kg/22lbs Material PB/aluminum Price range: $54.57 through $56.61 -
Single motor & Fixed size of frame with 2 splite table top VM-GHED121D-2PFeatures:
- Table top size available: 48”, 55”, 63”
- Color: black, silver, white
- 80kg load capacity
- 480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range
$97.92 -
VM-HED101• Overload Protection
• Separate motor electric height adjustable
• 4 memorized position
• Anti-collision to avoid damage
• Less than 55 noise
• 80kg load capacity
• 25mm/s speed
•450 mm stroke, 710-1160mm height adjustable range
• Thermal Protection
• IP Grade:IP20
• The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee$120.80 - $142.70 -
Single motor & Fixed size of frame with 3 splite table top VM-GHED121D-3PFeatures:
- Table top size available: 48”
- Color: black, silver, white
- 80kg load capacity
- 480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range

