$152.20
You save
| • Overload Protection • Dual motor electric height adjustable • 4 memorized position • Anti-collision to avoid damage • Less than 55 noise • 100kg load capacity • 25mm/s speed, max speed 35mm/s • 650 mm stroke, 600-1250mm height adjustable range • Thermal Protection • IP Grade:IP20 • The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee |
Description
| Available Color | BK,WH,GREY |
| Width Range | 1080-1800mm |
| Height Range | 600-1250mm |
| Stroke Length | 650mm |
| Input | 110V-240V |
| Column Segments | 3 |
| Max. Load Capacity | 100kg |
| Speed | 25mm/s |
| Package | Brown Box |
| Carton Size | 105.8×34.5x21cm |
| Q’ ty/Carton | 1 PC |
| GW | 28.24kgs |
| NW | 26.54kgs |
| 20GP | 384 pcs |
| 40GP | 792 pcs |
| 40HQ | 869 pcs |
Loading...
-
VM-HED103-90Available Color BK,WH,GREY Width Range left 1080-1800mm Width Range right 1400-2000mm Height Range 600-1250mm Input 110V-240V Column Segments 3 Max. Load Capacity 120kg Speed 25mm/s Material steel $196.40 - $232.00 -
VM-LD07EDesktop Load 4-15kg /8.8-33lbs Keyboard Tray Load 2kg/5lbs Desktop Size 900x590mm/35.43×23.23inch Keyboard Tray Size 900x320mm/35.43×12.6inch Height Adjustable Range 160-490mm/6.3-19.3inch Material MDF/Steel/Plastic Price range: $99.96 through $104.04 -
“VM-ES01 (PB without light)”Size 1100x600x753.5mm/43.3×23.6×29.7inch Desktop Load 60kg/132lbs Material Steel + PB Table leg color Black powder coating desktop thickness 15mm Desktop Size 1100x600x15mm $44.37 - $46.92 -
Single motor & Fixed size of frame with L shape, 3 splite table top VM-GHED121D-3P-LFeatures:
- Table top size 55“, L shape
- Color: black, silver, white
- 80kg load capacity
- 480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range
-
VM-FDM101(LH05)computer case bracket adjust range 500x400mm Desktop Max.Load 10kgs Height Adjustable Range 675-1000mm Foot size 500x490mm Material MDF/SPCC $18.36 - $19.38 -
Single motor & Adjustable frame VM-GHED121DFeatures:
- Width range: 990-1400mm
- Color: black, silver, white
- 80kg load capacity
- 480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range
$97.90 - $106.00

