$194.80
You save
| • Overload Protection • 3 motor electric height adjustable • 4 memorized position • Anti-collision to avoid damage • Less than 55 noise • 120kg load capacity • 25mm/s speed, max speed 35mm/s • 650 mm stroke, 600-1250mm height adjustable range • Thermal Protection • IP Grade:IP20 • The products comes with a 2 Year Manufacturer’s Guarantee |
Description
| Available Color | BK,WH,GREY |
| Width Range left | 1080-1800mm |
| Width Range right | 1400-2000mm |
| Height Range | 600-1250mm |
| Input | 110V-240V |
| Column Segments | 3 |
| Max. Load Capacity | 120kg |
| Speed | 25mm/s |
| Package | Brown Box |
| Carton Size | 106.5x36x24.8cm |
| Q’ ty/Carton | 1 PC |
| GW | 43kgs |
| NW | 40.8kgs |
| 20GP | 170 pcs |
| 40GP | 352 pcs |
| 40HQ | 418 pcs |
Loading...
-
VM-GHED122DAvailable Color BK,WH,GREY Width Range 1120-1650mm Height Range 720-1200mm Input 110V-240V Column Segments 2 Max. Load Capacity 80kg Speed 25mm/s Material steel $105.60 - $124.80 -
VM-HED103-90Available Color BK,WH,GREY Width Range left 1080-1800mm Width Range right 1400-2000mm Height Range 600-1250mm Input 110V-240V Column Segments 3 Max. Load Capacity 120kg Speed 25mm/s Material steel $196.40 - $232.00 -
VM-GM124D*Monitors can be displayed side by side or back to back *Gas spring tension adjustment for counter-balance height adjustment *Elastic painting process avoids icy touch *Gas spring inside which can stand 50000 times test *Easy for assembly and sidassembly *Hidden cable management reaches an integral whole with aluminum structure *Both desk clamp and grommet mounting available $29.20 - $32.50 -
“VM-GHED121D-2P(48”) “Desktop Size 700x520x15mm Height Adjustable Range 760-1110mm Foot size 570x540mm Desktop Max.Load 8kgs Material MDF/steel/Aluminum $97.92 -
Single motor & Fixed size of frame with 3 splite table top VM-GHED121D-3PFeatures:
- Table top size available: 48”
- Color: black, silver, white
- 80kg load capacity
- 480 mm stroke, 720-1200mm height adjustable range
-

